05 stycznia 2015 20:54 | Aktualności

Prosfora i opłatek - czyli spotkanie z kolędą w 2015 r .

Piękną tradycją naszej szkoły jest wspólne dzielenie się opłatkiem i prosforą. Zanim 5 stycznia 2015r. p.dyrektor Stanisław Kalawski złożył pierwsze życzenia, młodzież kolędowała w dwóch językach i wystawiła Jasełka. Zebrani na sali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście ( dziękujemy za przybycie m.in. p. Januszowi Słabickiemu- wójtowi gminy Stubno, p. Marioli Świdrak- dyrektorce Banku Spółdzielczego w Stubnie, p. Renacie Sydorów - prezesowi stowarzyszenia   " Blizej Siebie" z Kalnikowa, p. Marzenie Hasiuk- przewodniczacej Rady Rodziców i p. Elżbiecie Mac- emerytowanej nauczycielce naszej szkoły) modlili się wraz z księżmi Bogusławem Kotem i Bazylem Zabrockim. Chór do kolędowania znakomicie przygotowała p. Beata Grabas . Pomagali jej p. Swietłana Szczurek i występujący wraz z uczniami ksiądz Bazyl Zabrocki! Wszystkich oglądających szczególnie ujął występ Magdy Polny, Jakuba Chomy i Wojtka Zabłockiego. Podziękować należy klasie I gimnazjum, którzy pod opieką p. Bogusława Kosztyły       " zaliczyli" dobry występ ( charakteryzowaniem aktorów zajęły się Sandra Dacko, Ewa Hajduk i Dominika Grabas). Podziękowania również dla zaprzyjaźnionego ze szkołą Tomasza Kalawskiego za obsługę techniczą występów. Jak zwykle wyróżniły się panie z Rady Rodziców przygotowując Wigilię. Wesołych Świąt i do zobaczenia w szkolnym Betlejem za rok.