Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w międzynarodowej obsadzie.

12 maja 2015 r. o godzinie 9.00 dyrektor szkoły p. Stanisław Kalawski oficjalnie otworzył turniej piłki nożnej chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Pogoda jak na zamówienie, błękit nieba , gdzieniegdzie białe chmurki. Murawa zielona, równiutko przystrzyżona.W tle kręcące się wiatraki. Z głośników rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów. Widownia spragniona emocji spogląda na zawodnków z Zespołu Szkół w Kalnikowie, Korczowej , Nienowicach , ze świetlicy TPD " Przystań " z Przemyśla i na gości wyjątkowych , zawodników średniej szkoły nr 92 ze Lwowa. Nim główna sędzina turnieju Justyna Dacko użyje po raz pierwszy gwizdka blisko 250 zgromadzonych na stadionie osób wysłucha wzruszajacych powitań Sandry Dacko i Pawła Łogina , obejrzy występy arystyczne przygotowane przez młodzież naszej szkoły i wychowanków  świetlicy " Przystań". Kalników okaże się gościnny i dlatego puchar za zdobycie I miejsca powędruje do Nienowic ( starsi) i do Lwowa ( młodsi). Kalników jest gościnny i dlatego dzięki staraniom Rady Rodziców, uczestników  turnieju i ich opiekunów czeka wizyta w szkolnej stołówce . Bo wszystkim w całym powiecie i całym świecie wiadomo , że nikt z Kalnikowa głody nie wyjedzie. Dziękujemy drużynom i ich opiekunom z Nienowic , Korczowej i Przemyśla za przyjęcie zaproszenia na turniej . O godzinie 15.00 rozpoczyna się ognisko integrujace społeczność szkolną Kalnikowa i Lwowa. Dzięki gościnności mieszkańców Kalnikowa goście zostają na noc. W środe odbyło się  wzruszające pożegnanie w szkole   ( wymiana adresów, uścisków, łzy i zapewnienia o ponownym spotkaniu). Wizyta gości z Ukrainy to ważne i znaczące wydarzenie w życiu naszej szkoły i miejscowości. Wielu osobom należą się serdeczne podziękowania za trud i pracę. Czy uda sie wymienić wszystkich ? Raczej nie....ale spróbujmy p. Dariusz Lasek, ks. Bazyl Zabrocki, p. Stanisław Kalawski, p. Witold Balandyk, członkinie Rady Rodziców z p. Marzeną Hasiuk na czele, p. Swietłana Szczurek, p. Piotr Kalawski, p. Justyna Dacko, Samorząd Uczniowski, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły.

Opublikowano: 16 maja 2015 14:17