02 maja 2016 21:58 | Aktualności

Król Polski na szkolnym korytarzu...

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. mieliśmy przyjemnośc zobaczyć scenkę teatralną w wykonaniu uczniów  klasy I gimnazjum i wysłuchać patriotycznych piosenek w wykonaniu chóru pod opieką p. Beaty Grabas ( chór z powodzeniem reprezentował nas w czwartek 28 kwietnia podczas konkursu piosenki patriotycznej w Orłach- gratulujemy! ). Na długo zapamiętamy role Pauliny Sadowej ( Król Stanislaw August Poniatowski ), Izy Solarczyk ( duch Stańczyka), Julki Kondrów            ( symbol Sprawiedliwości) , Dominki Ścirko ( caryca Katarzyna ), Kuby Niedzieli ( Stanisław Małachowski) i przekaz jaki dzięki nim, do nas dotarł. Nam szczególnie podoba się zdjecie , na którym Król Polski tak na luzie, potajemnie wymyka się z klasy na pusty korytarz! Dokąd idziesz Królu?