Nie ma jak pobrudzić się farbami- czyli warsztaty malarskie w Muzeum Historii Miasta Przemyśla

Jakie narzędzia i materiały znajdziemy w pracowni malarskiej? Jak wykonać farbę olejną? Czerw, indygo , mątwa czyli z czego otrzymać pigmenty malarskie? Na te pytania potrafią odpowiedzieć uczniowie klasy VI i I gimnazjum, którzy 16 czerwca uczestniczyli wraz z opiekunami p. Beatą Grabas i p. Bogusławem Kosztyłą w warsztatach malarskich organizowanych przez przemyskie muzeum. Po wykładzie przyszedł czas na ćwiczenia czyli inspirowane twórczością Mariana Stroińskiego malarskie puzzle. Ciekawy pomysł! Uczniowie malowali fragmenty obrazów tego malarza . Następnie pomalowane elementy składali w całość. W ten sposób powstały repliki trzech obrazów. Czy podobne do pierwowzoru? Patrząc na zdjęcia oceńcie sami :). Teraz troszkę sie pochwalimy- pani prowadząca zajęcia stwierdziła, że tak grzecznych uczniów jeszcze nie spotkała! Dobrze, że nie widziała nas w drodze powrotnej, gdzie warsztaty malarskie przerodziły się w warsztaty "muzyczne". Może wykorzystamy to podczas uroczystości zakończenia roku.

Opublikowano: 19 czerwca 2016 13:39