Miłośnicy przyrody

07.10.2016r.dla klasy III B był dniem pełnym wrażeń. Uczniowie wraz z wych. p.Beatą Paczkowską wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasku i na polanę. Po drodze dzieci podziwiały najciekawsze miejsca w Kalnikowie,odczytywały informacje o ścieżkach turystycznych w naszej okolicy.Pogoda była piękna,a lasek uroczy,mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów. Dzieci rozpoznawały drzewa i krzewy, zbierały ,,skarby" do kącika przyrody, które pani Jesień zostawia w lesie, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. W drodze powrotnej podziwiały bunkier pochodzący z II wojny światowej. Jako miłośnicy przyrody uczniowie kl.III  uświadomili sobie, że przyrodę należy kochać i szanować jako przyjaciela oraz to,że także one są za nią odpowiedzialne.

Opublikowano: 07 października 2016 12:24