Najpiękniejsze ozdoby choinkowe

W okresie przedświątecznym, w grudniu uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali do dwóch konkursów plastycznych. Konkurs  ,,Najpiękniejsza ozdoba choinkowa" zorganizowany został przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Drugi - ,,Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne" zorganizowało Centrum Kulturalne w Przemyślu. Do konkursów zgłosiło się 19 uczniów naszej szkoły. Pracę można było wykonać w dowolnej technice, miała nawiązywać do tradycjnych wzorów, musiała być samodzielna, estetyczna i oryginalna. Za najpiękniejsze prace organizatorzy konkursu uznali ozdobę choinkową Oliwii Polnej z kl. 1 gimnazjum (nagroda) i bombkę Oliwii Pasieki z kl. 3a (wyróżnienie). Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w sali widowiskowej CK w Przemyślu, na które uczennice przybyły wraz z opiekunami. Wszystkie prace uczniów eksponowane są w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej (Rynek 9) i w galerii CK w Przemyślu do 15 stycznia 2017 r.

Opublikowano: 20 grudnia 2016 15:12