Szkoła podwójnych Świąt Bożego Narodzenia...

Tradycyjnie 5 stycznia cała społeczność szkoły spotkała się przy betlejemskiej szopce ( zbudowanej w sali gimnastycznej), aby podzielić się opłatkiem i prosforą. W ten świąteczny czas życzenia wszystkim zgromadzonym złożył dyrektor szkoły p. Stanisław Kalawski oraz zaproszeni goście. Piękne Jasełka, które uczniowie ( głównie klasa VI ) wystawili pod opieką p. Ludmiły Sozańskiej- Popowycz na długo zostaną w pamięci publiczności. Nie zabrakło kolęd w języku polskim i ukraińskim - tu prym, wraz ze swoimi uczniami, wiódł ks. Bazyl Zabrocki. Widzowie mieli także przyjemność obejrzenia tańców ludowych w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej szkoły, którymi opiekuje się m.in. p. Iwona Soroka. Brawo! Wesołych Świąt. Do szkoły wracamy dopiero we wtorek.

Opublikowano: 08 stycznia 2017 18:16