Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

Dnia 02.02.2017r. uczniowie kl.III b wraz z p.Beatą Paczkowską udali się w drogę do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalnikowie. Na miejscu czekał już pan komendant Leszek Olech ze swoją drużyną, który zaprezentował uczniom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażackiego, hełmu i butów. Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego i zobaczyć jego wyposażenie i włączyć syrenę. Obejrzały także puchary zdobyte w różnych zawodach strażackich. Jedną z większych atrakcji był terenowy quad oraz wąż strażacki zwany smokiem. Na koniec spotkania p.Ryszarda Olech zrobiła pamiątkowe zdjęcie do kroniki, którą dzieci obejrzały z wielkim zaciekawieniem. Dzięki życzliwości panów Strażaków dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę o zagrożeniach pożarowych i zadaniach straży pożarnej. Dziękujemy za gościnność i słodkie upominki.

Opublikowano: 10 lutego 2017 12:23