A może zostanę policjantem?

Nad tym pytaniem zastanawiają się uczniowie klasy IV i V oraz czterech uczniów  klasy II gimnazjum. 10 maja 2017 r. młodzież wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Klechowską i p. Swietłaną Szczurek wybrała sie na wycieczkę do Przemyśla. Na początek Komenda Miejska Policji . Tam dowiedzieli się , że żaden komputer podłączony do sieci nie jest anonimowy a nasze rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe przechowywane są przez 3 lata. Pani Małgorzata , która była przewodnikiem po komendzie przypomniała o zasadach bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych  oraz sprawdziła znajomość bezpiecznej jazdy rowerem. Duże wrażenie zrobił na wszystkich wydział patrolowo- interwencyjny. Miasto jest ciągle obserwowane przez czujne oko kamer , o każdej porze dnia i nocy.Dominika Scirko przymierzyła specjalne uposażenie zabezpieczające przed pociskami i uderzeniami. Dzieci, które są ofiarami przemocy nie muszą się obawiać kontaktu z funkcjonariuszami , gdyż rozmowy odbywają się w Niebieskim Pokoju, bardzo przytulnym miejscu , przypominającym pokój dziecięcy. Spartańskie warunki panują natomiast w areszcie tymczasowym , gdzie uczestnicy wycieczki mieli " przyjemność " przez chwilę przebywać. Dobrze ,że nie zatrzymali ich na 48 godzin. Następnie wszyscy udali się do zakładu sortowania śmieci. Cóż tam się nie działo? Wzmocnieni posiłkiem w McDonald,s wycieczkowicze udali sie do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych , prowadzonego przez słynnego pana doktora Fedaczyńskiego. Gości tam 80 bocianów , które codziennie zjadają skrzynkę mięsa. Składają jaja i wysiadują młode. Tygodniowy bociek mieści się w dłoni. U pana doktora znalazły też dom sowy, orły, lisy i psy. Sympatyczne psiak i czekają na bezpłatną adopcję. Ty też możesz zostać właścicielem szczęśliwego czworonoga.

Opublikowano: 14 maja 2017 12:20