Wycieczka do Zamościa

W środę 17 maja 2017 r. odbyła się wycieczka do Zomościa, w której uczestniczyli uczniowie klasy I i III b, SP pod opieką p. Barbary Stopy i p. Beaty Paczkowskiej. W opiece pomocna była również p. A. Kowalów , mama uczennicy z klasy I. Już w autokarze p. B. Stopa przybliżyła nam hiostorię tego miasta i postać założyciela - Jana Zamoyskiego. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta , udaliśmy się na Rynek Wielki, gdzie podziwialiśmy piękne stylowe kamienice i Ratusz, z którego o godzinie 12.00 usłyszeliśmy hejnał. Byliśmy w Katedrze, w której pochowany jest Jan Zamoyski , a następnie udaliśmy się na wieżę pokonując 122 schody. Wszystkich ucieszyła fontanna na Rynku Wodnym, przy której mogliśmy się schłodzić. Po obiedzie był czas na lody i zakup atrakcyjnych pamiątek. Byliśmy zachwyceni tym miastem! Główną atrakcją naszej wycieczki był Ogród Zoologiczny. Na poczatku pani, która oprowadzała nas po obiekcie zaprosiła wszystkich do sali dydaktycznej, w której uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych " Odlotowi mieszkańcy ZOO". Wyedukowani udaliśmy się na dalsze zwiedzanie. Mogliśmy podziwiać parką niedźwiedzi, kucyki, małpy , żyrafy i wiele innych zwierząt. Widzieliśmy różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Byliśmy w jednej z najpiękniejszych motylarni w Polsce. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. Polecamy wszystkim Zamość!

Opublikowano: 26 maja 2017 11:50