16 listopada 2017 21:03 | Aktualności

Miły gość...

Między innymi o piłce nożnej ( której jest pasjonatem) rozmawiał z nami biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej ksiądz Stanisław Jamrozek, który odwiedził naszą szkołę 7 listopada. Na początku gościa przywitał dyrektor szkoły p. Stanisław Kalawski, ksiądz Bogusław Kot i ksiądz Bazyl Zbrocki z uczniami ( w imieniu własnym i całej parafii prawosławnej ). Następnie uczniowie kl. VII i gimnazjum zaprezentowali montaż słowno- muzyczny ( pod opieką ks. Władysława Hajduka). Wystąpiła także solistka - Ala Kalawska i chór złożony z uczniów klasy IV ( pod opieką p. Beaty Grabas). W krótkim monologu Łukasz Łogin przybliżył biskupowi postać patrona szkoły p. Bolesława Orzechowicza. Miłym akcentem spotkania było wręczenie gościowi nowego tomiku poezji księdza Władysława Hajduka ( księdzu Władysławowi serdecznie gratulujemy). Ze słów biskupa najbardziej zapamiętamy jego prośbę o to, by sobie nawzajem pomagać....i to ,że doceniając pracę i czas służby w parafii ( 40 lat! )  ks.Bazyla Zabrockiego nazwał go... patriarchą Kalnikowa.