Bóg narodził się na dworcu kolejowym...

Blisko godzinę teatru na najwyższym poziomie zaprezentowali publiczności uczniowie klasy II gimnazjum. Bezdomni z dworca kolejowego ( Oliwia Polna, Kamila Polna, Gabrysia Bundyra ) doświadczyli cudu Narodzenia Pańskiego i odmienili swoje życie. Bezdomność w sztuce rozumiana była jako życie bez Boga. Na szczęście On może urodzić się każdego dnia i w każdym miejscu. Za kolędowanie ze wspaniałym skutkiem" wzięli" się czwartoklasiści ( znakomity chór ), dziewczyny z II gimnazjum i uczniowie przygotowani przez księdza Bazyla Zabrockiego. Wystąpiły także dwie solistki : Ala Kalawska i Kalina Pekaniec...trzy solistki bo swoim występem niespodziewanie zaszczyciła nas także p. Maria Świdrak- dyrektor Banku w Stubnie ( nasz gość )- dziękujemy Pani. Dyrektor szkoły p. Stanisław Kalawski w asyście czterech księży  ( rzymskokatolickich, prawosławnego i greckokatolickiego) złożył wszystkim życzenia i rozpoczął dzielenie się opłatkiem i prosforą. A wszystko to zdarzyło się 5 stycznia 2018 r. podczas tradycyjnego, świątecznego spotkania w naszej szkole. I ja tam byłem , uszka jadłem i barszcz piłem...Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie, dobre słowo i...cukierki. Dziękujemy nauczycielom ( p. Beacie Grabas, p. Swietłanie Szczurek, ks. Bazylowi Zabrockiemu, ks. Władysławowi Hajdukowi i p. Bogusławowi Kosztyle ) za przygotowanie cześci artystycznej. Dziękujemy Radzie Rodziców za Wigilijne potrawy. W poniedziałek 8 stycznia szkoła w Kalnikowie jest zamknięta! Wesołych Świąt!

Opublikowano: 06 stycznia 2018 23:06

Wszelkie prawa zastrzeżone © Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej w Kalnikowie im. dra Bolesława Orzechowicza