04 listopada 2018 14:20 | Aktualności

Jubileusze...

27 października 2018 r. ( sobota) społeczność szkoły w Kalnikowie wraz z zaproszonymi gośćmi obchodziła Jubileusz 10- lecia nadania tej placówce imienia dr-a Bolesława Orzechowicza i 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Niewątpliwie patron szkoły jest jednym z ojców niepodległości. Widzowie mogli się o tym przekonać oglądając spektakl " Przed pałacem Orzechowicza w Kalnikowie" w wykonaniu uczniów klasy VIII, ze znakomitą główną rolą Łukasza Łogina. Mówił o tym w swojej prelekcji p. Krzysztof Fier, a wcześniej podczas mszy świętej ks. Bogusław Kot. Podczas tej uroczystości były też piękne tańce i wspólne śpiewy. Dziękujemy serdecznie wszystkim występujacym uczniom. To był wyjątkowy dzień w naszej szkole. Do tak godnego uczczenia wielkich wydarzeń swoją cegiełkę dołożyli : p. Stanisław Kalawski - dyrektor szkoły, p. Maria Dacyk, p. Beata Grabas, p. Swietłana Szczurek, p. Małgorzata Kowalska, p. Krzysztof Fier, ks. Bogusław Kot, p. Bogusław Kosztyła, p. Wiktor Balandyk, p. Maria Dacko- nauczyciele i pracownicy szkoły, p. Joanna Horków - instruktorka tańca zespołu " Kałyna", p. Weronika Broda , p. Piotr Kalawski, p. Tomasz Kalawski - absolwenci szkoły, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kalnikowie- dziękujemy!