02 listopada 2018 16:36 | Aktualności

Pierwsze miejsce na X Powiatowym Konkursie Papieskim

16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drohojowie odbył się X Powiatowy Konkurs Papieski, zorganizowany z okazji XVIII Dnia Papieskiego oraz 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pod hasłem: ,,Myśląc Ojczyzna...". Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: recytatorkiej, wokalnej i plastycznej. Nasi uczniowie uczestniczyli w kategorii plastycznej. Na konkurs należało wykonać pracę w postaci plakatu lub rysunku, nawiązującą do 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przedstawiającą ważne wydarzenie z historii Polski, postacie historyczne lub bohaterów narodowych. Prace oceniane były w dwóch przedziałach wiekowych: kl. 4-6 szkoły podstawowej i kl. 7-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum. W kategorii uczniów młodszych II miejsce zdobyła Maja Chamik z kl. 4 za wykonanie pracy pt. ,,Tadeusz Kościuszko". W kategorii klas starszych III  miejsce otrzymała uczennica kl. 7 Ewelina Cupak za pracę pt. ,,Godło Polski". Zaszczytne I miejsce zostało przyznane uczennicy Nicole Budny z kl. 3 gimnazjum, która wykonała pracę pt. ,,Cześć i chwała dla bohatera, którego naród pochwala". Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za prezentowanie naszej Szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.