20 listopada 2019 13:58 | Aktualności

Do hymnu!

Jak w większości szkół w Polsce , my również o symbolicznej 11. 11 odśpiewaliśmy hymn państwowy ( szczególne podziękowania za postawę dla przedszkolaków ). Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości ( tym razem 101) zawsze skłania do przemyśleń na temat " danej " i " zadanej" wolności ( słowa Jana Pawła II). Jest także doskonałym momentem, aby przypomnieć dokonania patrona naszej szkoły, dr-a Bolesława Orzechowicza, dla którego Polska, obok Kalnikowa, była najważniejsza. Co ciekawe od kilku już lat możemy o nim usłyszeć ( 30 maja, w dniu urodzin ) w programie 1 polskiego radia ( audycja poranna - kalendarium dnia).