Po kilogram soli (Bochnia) i na romantyczny spacer (Kraków)

W poniedziałek 8 października 2012 roku, 54 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. Marią Dacyk, p. Ludmiłą Sozańską-Popowycz i p. Krzysztofem Fierem było na wycieczce w Bochni i w Krakowie. Wyjazd o 4:30 (było jeszcze ciemno, w autobusie większość próbowała spać).W Bochni zwiedzali kopalnię soli. Na początku zapoznali się z opowieścią ducha mnicha (ok.160 wzrostu brązowo-biały habit, mówił z francuskim akcentem). W korytarzach wycieczkowicze napotkali władców opowiadających o historii Polski i Bochni. Było mnóstwo krętych schodów i jaskiń. Po wyjściu z kopalni było widać, że zwiedzający są zachwyceni.
Drugim punktem wycieczki był Park Wodny w Krakowie, gdzie uczniowie spędzili dwie godziny na zabawie w wodzie (pluskając się, próbując pływać, siedząc w jacuzzi). Później było to, co według niektórych najważniejsze, czyli zwiedzanie krakowskiego Rynku. Nauczyciele wyznaczyli 1 godzinę i 15 minut wolnego (Hurra! Hurra!). Młodzież mogła zobaczyć to co ich najbardziej ciekawiło. Zwiedzali Sukiennice, byli w „Hard Rocku”, trafili na koncert jazzowy, bratali się z przygodnie napotkanymi ludźmi (zapytajcie Annę Rz.), robili mnóstwo zdjęć, posilali się pizzą, szukali sklepów muzycznych i w ogóle szukali szczęścia, acha i zakupy! Po tym czasie zebrali się pod pomnikiem Adama Mickiewicza (czy wiecie kto to?) skąd wyruszyli w drogę do autobusu (nikt się nie zgubił J )
Podczas powrotu do domu, zauważalne było zmęczenie (więc było trochę ciszej J), jedynie o czym marzyli wycieczkowicze to wygodne i cieplutkie łóżko.
Do Kalnikowa dotarli o godzinie 00:30 (ale niektórzy zanim zabrali z autobusu swoje zabawki – poduszki, kocyki i buty) to minęła pierwsza. Dziękujemy opiekunom za ich trud, a także pozdrawiamy firmę Sergios z Chotyńca.

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja dziękuje przyjacielowi naszej szkoły Panu Michałowi Ostafińskiemu właścicielowi Gospodarstwa Rybnego w Starzawie za bezinteresowną pomoc (dofinansowanie) wycieczki. Dziękujemy serdecznie!

Opublikowano: 08 listopada 2012 22:03

Kopalnia soli