'Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek." - A. Einstein::"Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych." - G. Laub

Aktualności

30 października 2012 22:21 | Aktualności

Daleko jeszcze?... Idź! Nie marudź- czyli klasa I na wycieczce w Bieszczadach

W dniu 4.10.2012r. klasa I gimnazjum (Pan Bogusław Kosztyła, Rafik Ahmad, Kamil Antoniów, Paweł Buksa, Paulina Czołacz, Dominika Grabas, Ewa Hajduk, Michał Michałów, Patrycja Mielnik, Ewelina Missar, Sylwia Olech, Konrad Olechów, Jacek Polny, Agnieszka Stecyk, Patrycja Wolańska) wraz z ekipą Pana Janusza Stepanka  wybrała się na wycieczkę w Bieszczady.
Oczywiście pod warunkiem, że będzie  ładna pogoda.  No i była!  Wszyscy pełni  ekscytacji zebrali się pod szkołą o godzinie 7:30. Po trzech  wyczerpujących godzinach dotarli do Ustrzyk Górnych. Stąd wyruszyli zdobywać Połoninę Caryńską.  Wbrew pozorom wejście na szczyt nie było takie łatwe. Różne przeszkody takie jak błoto czy kamienie utrudniały wejście. Trasa wędrówki prowadziła szlakiem czerwonym. Dla niektórych był to pierwszy pobyt w Bieszczadach.  Podczas, gdy większość grupy była na prowadzeniu,  to reszta liczyła na to, że zobaczy niedźwiedzia J.  Po wejściu na szczyt (1234m. n.p.m.), wszystkich urzekły widoki z Połoniny. Co ciekawe, niektórzy doszli do wniosku, że schodzenie jest duuuużo trudniejsze, wymaga stabilności i równowagi. Kilka osób zaliczyło wpadkę J. Ogółem przeszli około 12km. Wycieczka przyniosła wiele pozytywnych wrażeń. Zapierające dech w piersiach widoki. Integracja klasy (chyba tam na górze uczestnicy nawzajem bardziej się polubili i zmęczenie fizyczne ,które nie przeszkodziło szaleć w drodze powrotnej).                                                                                             

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja dziękuje przyjacielowi naszej szkoły Panu Michałowi Ostafińskiemu właścicielowi Gospodarstwa Rybnego w Starzawie za bezinteresowną pomoc (dofinansowanie) wycieczki. Dziękujemy serdecznie!                                            

Przeczytano: 984 razy. Wydrukuj|Do góry