Jasełka 2013

4 stycznia 2013 r.  odbyło się w naszej szkole tradycyjne „Spotkanie z kolędą”, podczas którego zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów pod opieką Bogusława Kosztyły i Marii Świszcz. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście (Maria Świdrak - dyrektor BS w Stubnie, Anna Ostafińska –właścicielka Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie, Adam Jamrozy – sołtys wsi Hruszowice, Wiktoria Wojakowska była dyrektor szkoły, Elżbieta Mac – „legenda szkoły” i Marzena Hasiuk przewodnicząca Rady Rodziców), grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy obsługi szkoły. Dyrektor szkoły Stanisław Kalawski w języku polskim i ukraińskim przywitał obecnych radosną nowiną o narodzinach Dzieciątka Jezus.

W niecodzienną, tajemniczą atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziła zebranych sceneria i nagłośnienie sali (dzięki Piotrowi Kalawskiemu). O oprawę muzyczną zadbali Pani Beata Grabas i ksiądz Bazyl Zabrocki. Wszystkich zachwyciła pastorałka w pięknym wykonaniu Kasi Kalawskiej (w roli Maryi)oraz kolęda odegrana na flecie przez podopiecznych Pani od muzyki. Składaliśmy hołd narodzonemu Jezusowi, towarzysząc Trzem Królom w ich drodze do Dzieciątka, wytyczonej przez głos tajemniczego konferansjera.

Historię narodzin Zbawiciela przeplatały kolędy w języku polskim i ukraińskim. Aktorzy doskonale wczuli się w swoje role, co pozwoliło widzom przeżyć autentyczną radość z narodzenia  Jezusa. Pastuszek- Sebastian Bundyra- po mistrzowsku zatańczył jumpstyle’a  do zmiksowanej przez siebie kolędy, a król Baltazar, którego zagrał Józef Popowycz,  dzięki niezłomnemu uporowi odnalazł Dzieciątko i oddał Mu pokłon. Sztuka bardzo spodobała się zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Swój podziw wyrazili, nagradzając aktorów gromkimi brawami. Po przedstawieniu dyrektor BS w Stubnie- Pani Maria Świdrak oraz Pan Dyrektor szkoły złożyli wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Po prezentacji Jasełek Bożonarodzeniowych przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą szopkę,  organizowanego przez księdza Kazimierza Florka. Jury nagrodziło wszystkie prace.

Na zakończenie wspólnie odśpiewano kolędę, podczas gdy aktorzy zapalali zimne ognie. Potem wszyscy składali sobie życzenia oraz dzielili się opłatkiem i prosforą.

Opublikowano: 10 stycznia 2013 18:07

Jasełka 04.01.2013