"Przyroda słowem malowana"

7 czerwca 2013r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klas 0 i III.

W ramach obchodów Dnia Dziecka i akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", uczniowie wybrali się ze swoimi wychowawczyniami p. Beatą Kasprzyk i p. Barbarą Stopą do parku, gdzie w cieniu wiekowych drzew z zapartym tchem słuchali historii zapisanych w kolorowych książeczkach.

Najbardziej spodobało się dzieciom czytanie "Lokomotywy" J. Tuwima, ponieważ skłoniło to dzieci do zrobienia długiego pociągu, który przemierzał bezkres parkowych alejek.

Inicjatorkami tego spotkania były panie Janina Hajduk i Iwona Soroka. Dzieci odwiedziły także bibliotekę wiejską, gdzie czekała na nie  niespodzianka: słodki batonik. Tam również każde dziecko otrzymało na pamiątkę bajeczkę (kl. 0) lub lekturę (kl. III).

Tak to w tym dniu przyjemne zostało połączone z pożytecznym.

W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim uczestnikom tego uroczego spotkania.

Opublikowano: 12 czerwca 2013 10:37

Lokomotywa w kalnikowskim parku