"...kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka"

Twarzą w twarz z niedźwiedziem, żubrem i wilkiem (na szczęście nieżywymi) uczniowie kl. IV stanęli 13 marca w Leśnym Kompleksie Promocyjnym Lasów Birczańskich. Wybrali się tam na lekcję i ścieżkę edukacyjną wraz ze swoją wychowawczynią i rodzicami. Na początku obejrzeli w sali edukacyjnej licznie zgromadzone eksponaty (wypchane i odpowiednio spreparowane zwierzęta, ptaki), a potem wysłuchały odgłosów zwierząt np. jelenia, sarny, wilka, lisa. Następnie dzieci obejrzały film pt. "Wycieczka do lasu", gdzie był przedstawiony las o każdej porze roku. Dowiedziały się tam m. in. że pierwiosnek to nie tylko kwiatek, ale również ptak, a jeden z gatunków motyli to... admirał. Potem dzieci obejrzały bajkę pt. "Dzik Ryjo" i udały się wraz z przewodnikiem na ścieżkę edukacyjną do rezerwatu "Krępak", gdzie nauczyły się rozpoznawać buk i sosnę oraz dowiedziały dlaczego nie wolno zrywać wiosennych kwiatów! Wycieczka zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami oraz... zadaniem dla dzieci: podczas pobytu na "Krępaku" dzieci usłyszały głos ptaka o nazwie kowalik. Pan prowadzący zajęcia polecił dzieciom narysować tego ptaszka i dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Zobaczymy kto najlepiej wykona zadanie!

Opublikowano: 14 marca 2014 13:55